Ankara Fitness

ankara fitness
26 Ara

Sağlıklı bir vücuda sahip olmayı kim istemez ki? Sağlıklı bir vücut için tabiki de olmazsa olmaz yapılması gereken şeylerden biri de spor yapmaktır. Spor dallarından biri de Ankara fitness sporudur. Bu spor dalı vücut kası olarak bilinmektedir ve bu yanlış bir bilgidir. Bu kelimenin anlamı toplum içinde doğru bilinmemektedir.

Fitness, kelime anlamı olarak sağlıklı olmak ya da formda kalmaktır. Yani bizler sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak istediğimiz zaman bu spor alanına yönelebiliriz. Birçok spor alanı gibi bu spor alanında da dikkat edilmesi gereken belirli kurallar vardır. Bu kurallara geçmeden önce faydalarına göz atmak gerekir. Bu spor esasen bütün sporların temelidir. Bütün sporların temeli olduğu gibi diğer spor dallarından da oldukça farklıdır. Kasların tek te ya da bütün olarak aletli ya da spor aletsiz bir şekilde sıkılaştırılması ve güçlendirilmesini amaçlayan bir spor dalıdır. Bu spor alanının kas geliştirmek amacıyla yapıldığı gibi yanlış bir düşünceye sahip olunmasının sebepleri arasında bu alandaki eğitici hocanın da kaslı bir vücuda sahip olmasıdır. Tabiki bu spor dalı kasların gelişmesine katkıda bulunur fakat amaç kasları geliştirmek değil sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmaktır. Vücut geliştirme ile arasında kullanılan egzersiz yöntemleri ve kullanılan spor aletleri bakımından da oldukça fazla farklar bulunmaktadır.

Fitness Spor Türünün Faydaları

Bu spora başlama yaşı minimum olarak on altı olarak belirlenmiştir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için pedal çevirme, koşma, yavaş tempo yürüyüş, tırmanma ve kardiyovasküler egzersizler gibi çeşitli egzersizler yapılmaktadır. Ankara fitness ile birlikte kaslar büyümez sadece yapılan egzersizler sayesinde sıkılaşır ve kasların güçlenmesi sağlanır. Bu sayede de zinde bir vücuda sahip olunur.

Metabolizmayı hızlandıran, stresi azaltan ve uyku düzenini sağlayan Ankara fitness kilo verilmesi yani forma girilmesi ile de kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesini sağlar. Ayrıca kalp ve damar sağlığını da güçlendirdiğinden kalp krizine yakalanma riskini azaltır. Bütün bu sebepler ve daha birçok nedenden dolayı sağlıklı bir yaşam için sporla iç içe yaşamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir