Ankara Çocuk Cimnastik Salonu Açıldı

ankara çocuk cimnastik
16 Kas

Cimnastik, bedeni güçlendirmek ve fiziksel yapıyı düzeltmek amacıyla yapılan hareketlerdir. Çocuklarımız için de birçok faydası vardır. Ankara çocuk cimnastik, çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri ve özgüvenli bir yaşam sürmeleri için hizmet vermektedir.

Uzmanların önemle belirttiği üzere çocuk jimnastiği, çocuklarımızın özgüvenli bireyler olmaları, sosyallik kazanmaları, zeka gelişimi ve beden gelişimi gibi birçok fayda sağlamaktadır. Jimnastik, çocuklarda fiziksel bir gelişim sağlarken aynı zamanda estetik bir görüntü de kazandırmaktadır. Boy, kilo ve kas kitlelerini dengeleyerek estetik bir görüntü kazandırmaktadır. Ayrıca jimnastik, uzmanlar tarafından bütün sporların temelini oluşturduğunu belirtmektedirler.

Ankara çocuk cimnastik, gelişen teknoloji ile günden güne sosyallikten uzaklaşan ve çağımızın büyük sorunlarından biri haline gelen teknoloji bağımlılığından çocuklarınızı koruyabilmek için çalışmalar yapmaktadır. Günümüzde teknoloji ile eve kapanan çocuklarımız, kendi içlerine kapanıp sanal dünyada sosyallikten uzaklaşırken aynı zamanda da aşırı bilgisayar ve cep telefonu kullanımı esnasında kas yapılarında olumsuz etkilenmeler olmaktadır. Bütün bunlardan çocuklarımızı korumak ve zeka, fiziki gelişim olarak iyi bir temel oluşturabilmek için jimnastik önemli bir spordur.

Çocuklar için jimnastiğe başlama yaşı en erken 3 olarak belirlenmiştir. Fakat bu yaş sınırı ailede çocuğa kazandırılan davranışlara, vücut yapısına yani çocuğa göre değişiklik gösterebilmektedir. Ankara çocuk cimnastik olarak 3 yaşını doldurmuş çocuğu olan ailelerimizi deneme derslerine alabilmekteyiz.

Fiziksel gelişim, zeka gelişimi, el göz kas sinir koordinasyonu sağlaması, fiziksel bir uyum kazandırması, estetik ve sosyalleşme gibi birçok yönü olan çocuk jimnastiğinin faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:

– Çocukların vücudunu daha etkin ve kontrollü kullanmasını sağlar.

– Denge bozukluklarının giderilmesinde yardımcı olur.

– Kas kemik yapısını kuvvetlendirir.

– Duruş bozukluklarının düzeltilmesinde yardımcı olur.

– Hiperaktiflik sorunu yaşayan çocukların daha sakin davranışlarda bulunmasını sağlar.

– Yaşıtlarına göre her alanda daha fazla başarı gösterebilmelerine olanak sağlar.

– Sosyalleşmelerine ve daha dışa dönük çocuklar olmalarına imkan verir.

– Hastalık riskini azaltır.

– Formda kalmayı sağlar ve estetik bir görüntü kazandırır.

Çocuklarımız için faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz ankara çocuk cimnastik sizlere iyi bir gelecek için kapılarını açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir